HATİCE ALTUNAY

1962 Muğla –Ortaca doğumlu. Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. İlk görevine Sivas ilinin Zara ilçesinde başladı. Üç yıllık görevinden sonra eş durumundan Marmaris lisesine atandı. Daha sonra Marmaris Sabancı Lisesi, en son Marmaris Sabancı Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir. Yirmi altı yıllık öğretmen olarak görevine devam etmektedir. Evli ve bir kızı vardır.
            Muğla ili kapsamında yerel gazetelerde, yazıları, şiirleri yayınlanmıştır.  Marmaris’te Damla, Ortaca ‘da İspinoz, adlı sanat dergilerinde şiirleri, deneme, öykü türünde eserleri yayınlanmıştır.
            Marmaris Lisesi olarak görev yaptığı yıllarda Birikim adlı Okul ve sanat içerikli derginin çıkmasında, sanat ağırlıklı metinlerde öğrencileri teşvik etmiştir. Muğla’da, Ortaca’da, Dalyan’da düzenlenen sanat etkinliklerine katkı sunmuştur. Öğrencilerine kitap, sanat sevgisi aşılayarak metin yazma çalışmalarını sürdürmektedir.(özellikle öğrencilerin yazma çalışmalarına destek verir.)Etkin olarak şiir dinletileri düzenlemektedir.
            Muğla ili dışında Muş’ta yayınlanan Siya, Trabzon ‘da Kıyı, Uzak,  Bulancak ADD vb dergilerde şiirleri, düz yazıları yayımlanmıştır.
            21 Mart’ta Geç Kalan Sezgi adlı ilk şiir kitabı okuyucularıyla buluştu.
            Fısıldayan Kadın adlı öykü kitabı yayınlandı.
           Yol adlı şiir seçkisinde şiirleri yayınlandı.
          Anamur Sedir Kültür Sanat yayınında öykü ve şiirleri yayınlanmıştır.
          Güncel Sanat Dergisinde öykü ve şiirleri yayınlanmıştır, Derginin düzenlemiş olduğu Kaygusuz Abdal  adına yapılan şiir yarışmasında 3.cü olmuştur.
           Deniz Uyumaz adlı deniz temalı öykü dosyasının yakın zamanda basımı yapılacaktır.
            M.S.Anadolu Lisesinin 2013 yılında hayata geçen TENEFFÜS adlı  kültür dergisinde yayın kurulunda görev almıştır. Öğrencilere bu konuda yol göstermektedir.
            Şiir, öykü, deneme türlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.
            Öğretmenler arasında  (2014 ) düzenlenen çocuk oyunları  ve çocuk anıları temalı öykü yarışmasında Muğla 2.si olmuştur.
            Egeli Kadın Yazarlar Topluluğu üyesidir.

            Ellerin Sevgi Dokuması adlı öykü kitabı Baygenç yayınevinden çıkmıştır.Anamur Sedir Kültür sanat dergisinde ,Tmolos Edebiyat Dergisinde, liderler net internet dergiciliğinde şiirleri,öyküleri,denemeleri yayımlanmıştır.

2010 İZMİR TÜYAP ETKİNLİKLERİ

2010 İZMİR TÜYAP ETKİNLİKLERİ
Fuar ayrıntıları için resme tıklayınız